Jak kupić skrzypce: praktyczne porady

Jak kupić skrzypce: praktyczne porady

Skrzypce to jeden z najbardziej melodyjnych instrumentów, potrafiący zafascynować nawet dzieci. Podobnie jak gitara i fortepian, skrzypce są instrumentem, który dla wielu artystów reprezentuje najwyższy poziom ekspresji i jak dobrze wiecie, jedynym sposobem na zaspokojenie tej potrzeby jest wzięcie instrumentu do ręki i rozpoczęcie gry. Decyzja o zakupie skrzypiec wymaga wiele uwagi. Z tego powodu postanowiliśmy udzielić Ci kilku praktycznych porad, które pomogą Ci podjąć najlepszą dla Ciebie decyzję.

Jak kupić skrzypce: praktyczne porady

W końcu zdecydowałeś się na zakup swoich pierwszych skrzypiec! Wszedłeś już do swojego ulubionego sklepu muzycznego i sprawdziłeś wszystkie dostępne wersje. Może sprawdziłeś już kilka stron internetowych w poszukiwaniu idealnych skrzypiec, aby zacząć grać. Ale nie wiedziałeś jak podjąć decyzję i żaden model nie zrobił na Tobie szczególnego wrażenia.

Zakup skrzypiec nie jest łatwym zadaniem, zwłaszcza gdy nie znasz przydatnych elementów, aby podjąć najlepszą decyzję. Ponieważ jest to cenny i często bardzo drogi instrument, poleganie na przypadku nie jest najlepszym rozwiązaniem. Dlatego też postanowiliśmy udzielić Państwu kilku praktycznych porad wynikających z naszego doświadczenia w branży, tak jak robimy to z naszymi klientami.

Aby wybrać, które skrzypce kupić, proponujemy sprawdzić:

Drewno, z którego wykonany jest korpus instrumentu. Zgodnie z tradycją skrzypce wyrabiane są z najgłębszych słojów drzewa, z jednego kawałka drewna i starzone przez co najmniej 30 lat. Cena tych narzędzi jest bardzo wysoka i nie każdy może sobie na to pozwolić. W niektórych przypadkach można znaleźć mniej wartościowe modele, wykonane ze sklejki, dostępne dla każdego.

Stabilność komponentów. Aby to zrozumieć, wystarczy lekko poruszyć skrzypcami: wszystkie części powinny pozostać na swoim miejscu i nie powinno być słychać dziwnych dźwięków dochodzących z wnętrza. Sprawdź również, czy kołki do strojenia idealnie przylegają do instrumentu, jeszcze lepiej jeśli są wykonane z drewna, aby utrzymać strojenie przez dłuższy czas.

Estetyka instrumentu. Czy kiedykolwiek zagrałbyś na instrumencie, który Ci się nie podoba? Jeśli nie jesteś zdecydowany pomiędzy różnymi modelami skrzypiec, wybierz ten, który przykuje Twoją uwagę.

Jakość dźwięku. Każde skrzypce wydają inny dźwięk w oparciu o mieszankę wszystkich elementów, które je tworzą. Ten sam instrument po wielu latach, wytwarza różne dźwięki w zależności od starzenia się drewna. Również w tym przypadku wybór powinien być oparty na jakości harmonicznej, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

A jeśli nadal nie wiesz, które skrzypce kupić, zawsze możesz poprosić o radę swojego nauczyciela muzyki!

1 comment found